Konkurs wzięliśmy dosłownie – napisaliśmy wiersz zawierający całą instrukcję Rummikub, ale zbyt długi był dlatego na nagraniu tekst jest mówiony i napisany na kartkach. Oto całość:
Czy znacie instrukcje Rummikub Moi Drodzy?
Nie? Zaraz powiemy Wam o co tu chodzi
Najpierw ustalamy kolejkę poprzez losowanie .
Pamiętajcie nie dajemy fory ani tacie ani mamie.
Potem w stosy po siedem wszystkie kostki ustawiamy
Dwa takie stosy każdemu zawodnikowi damy
Z tych kafelków serie bądź grupy można tworzyć
Aby mieć serię należy jednego koloru kolejne numery złożyć.
Z kolei aby mieć grupę z różnych kolorów tą samą liczbę układamy.
Jest dobrze wtedy gdy chociaż trzy kafelki mamy.
Suma liczby na kostkach to punkty zawodnika.
Aby rozpocząć grę trzeba mieć przynajmniej 30 a potem już nikt nie wnika.
I tak kolejno kostki dokładamy albo gdy nic nie mamy to ze stosu dobieramy.
Dobrana kostka nie może być od razu wykorzystana
Najlepiej jak jest do innych naszych schowana.
Gramy do czasu pozbycia się wszystkich kostek przez zawodnika
Albo gdy zabraknie płytek na środku stolika.
Ale najfajniejsza jest zabawa gdy manipulacji dokonujemy
Czyli różnych zmiany układu.- po prostu kombinujemy.
W grze jokery też pomagają
Zawodnicy w różnych miejscach je układają.
Użyty joker ma wartość liczby którą zastępuje.
I takie punkty też się sumuje.
Gra jest ekscytująca mega dlatego nikogo długo do niej namawiać nie trzeba.
Spróbuj i ty ! Głową rusz i wygrywają już! Pa